Krajina ležiaca v západnej časti Južnej Ameriky, ktorú v dĺžke 2 000km lemujú vlny Tichého oceánu. Peru je jednou z "hot" dobrodružných krajín plnej farieb, indiánskej kultúry a nekonečného množstva prírodných krás, kde zvyky a tradície dýchajú v každom kúte. Krajinou prechádza pohorie Ánd a pobrežie tvorí vyprahlá púšť. Koloniálna architektúra, vzdialená džungla v podaní Amazónie, vulkány, zasnežené vrcholy hôr, či dedičstvo Inkov ponúkajúce neohraničené zážitky všetkých chutí. Keďže odpadá vízová povinnosť vstup do krajiny je o to jednoduchší. Ak chceš zistiť pár postrehov, ktoré ti môžu pomôcť, alebo o ktorých si možno ešte nevedel čítaj ďalej.

Add a comment

Koľko ma stálo cestovanie po Peru a Bolívii? Koľko stojí doprava, stravovanie, pamiatky...? V novembri som sa po prvýkrát vydala navštíviť Latinskú/Južnú Ameriku. Počas cesty som navštívila menej navštevované i najznámejšie miesta ako sú Machu Picchu, Cuzco, Vinicunca, Isla del Sol či plávajúce ostrovy Uros... Keďže sa vždy snažím zmestiť do určitého rozpočtu, pre lepší prehľad si stále vediem podrobnejší "denníček" výdavkov. Tak teda poďme na to! Koľko ma stála 15-dňová Južná Amerika v číslach?

Add a comment

Väčšina ľudí si pri akejkoľvek zmienke o Peru, bez rozmýšľania vybaví každým známe Machu Picchu. Táto krajina v sebe ale ukrýva omnoho viac ako iba Stratené mesto Inkov! Plno krásnych a nenapodobiteľných miest vytvorených samotnou prírodou, medzi ktoré bez pochyby patrí pestrofarebná dúhová hora Vinicunca, alebo iba Rainbow Mountain. Zmes rozličných nerastov poznačená zubom času a vplyvom poveternostných podmienok vytvorila farbami hýriaci útvar v podobe hory, ktorý v sebe odráža modrú, červenú, či fialovú farbu "dúhy".

Add a comment

Horúce pieskové pláže, plameniaky stojace na brehoch jazera Titicaca, zasnežené vrcholy hôr... a samozrejme neodmysliteľná súčasť Peru, ktorá láka návštevníkov z celého sveta, Stratené mesto Inkov - Machu Picchu. Sledovať odhaľujúce sa pozostatky mesta spod hustej pokrývky hmly vyvoláva úžas a zimomriavky zároveň. Napriek tomu poznám ľudí, ktorí ho počas ciest vynechajú. Prečo? Častokrát počujem odpoveď, že je jeho návšteva drahá. To tak ale byť vôbec nemusí a cesta môže byť navyše sprevádzaná nejedným zážitkom.

Add a comment

 

Follow me

Pridaj sa aj ty a cestuj spolu so mnou!

Zle vyplnená emailová adresa.


O mne

Ahoj!
Toto sú moje zápisky z ciest a miest, o mne, o ľuďoch a o všetkých mojich zážitkoch. Keďže je svet veľký, mojim snom je ho prebádať celý. Objavovať jeho krásy, zákutia, vône, chute...Tak buď vítaný/á a uži si ho spolu so mnou!

FOLLOW ME

© www.hereisnika.sk 2016. Všetky práva vyhradené. profile 01
Created by Danes Creative elements.